Стипендія Мілени Єсенської. Дедлайн 28 січня
Щомісячна стипендія у розмірі 3000 євро від Інституту гуманітарних досліджень Відня дозволить попрацювати над своєю книжкою, статтею, фільмом, подкастом, теле- або радіопередачею протягом трьох місяців. Податися на участь можуть журналісти з досвідом понад два роки. Крім заявки, необхідно надати опис проєкту та проєктну пропозицію, резюме зі списком публікацій, мотиваційні та рекомендаційні листи.
Тренінг «Як говорити з тими, хто в гострій травмі». 29 січня
Медіабаза.Харків запрошує на тренінг з журналістики травми у Харкові. Тренерка – психотерапевтка, кандидат медичних наук, авторка програми «Психотерапевтична п’ятихвилинка» на радіо «Накипіло». Під час тренінгу ви навчитеся основ активного слухання, підтримуючої комунікації, а також принципам надання першої психологічної допомоги.
Гранти на матеріали про Україну. Дедлайн 29 січня
Europe-Ukraine Desk нададуть гранти на створення публікацій про Україну. Метою проєкту є сприяння висвітлення теми України в європейських медіа. До 5000 євро можна витратити на роботу штатних журналістів та фрілансерів, виробничі витрати, проїзд та проживання, оренду обладнання та інше. Натомість, гроші не можна витратити на оренду офісу, техніку чи канцтовари. Обов’язковою умовою є формування команди зі щонайменше одного учасника з України й одного — з країни ЄС. Для подання заявки на участь необхідно заповнити форму, надати опис проєкту та етапів його реалізації, а також резюме команди та дозвіл на публікацію матеріалу у медіа.
Письменницько-дослідницький проєкт «Історії стійкості». Дедлайн 31 січня
Український і Англійський ПЕН запрошують до участі журналістів і письменників. Проєкт складається з кількох частин, серед яких дослідження теми та резиденція у Лондоні, що триватиме місяць. Фінальний текст може бути збіркою віршів, книжкою документальної прози, журналістською публікацією тощо. Крім проживання у Лондоні, для резидентів передбачені менторські консультації, стипендія і можливість відвідувати Лондонську бібліотеку.
Моніторинг Мапа регіональних Медіа. Дедлайн 31 січня
ІМІ та Детектор Медіа закликають українські редакції долучитися до проєкту і потрапити на мапу регіональних медіа. Онлайн-мапу створили для того, щоб українці могли легко знайти відповідь на запитання “Що читати / дивитися?”. Організатори запевняють, що передивилися методологію, і закликають до участі ті редакції, які ще не подавалися, або ж не потрапили на мапу минулого разу (проте, підтягнули стандарти). Відбір проходитиме за 14 критеріями.
Лекція Павла Казаріна. 2 лютого
Зустріч з журналістом і публіцистом Павлом Казаріним відбудеться в рамках. MDF: Editors’ club. На зустрічі редактори зможуть обговорити те, як краще говорити з цивільними про події та потреби на фронті, а також про комунікацію з військовими у тилу. Після зустрічі буде можливість поставити питання спікеру. Кількість місць для участі обмежена.