Skip to content Skip to footer

Ми — центр практичної освіти «Накипіло»

Навчаємо медійників інструментів конструктивної, сучасної незалежної журналістики. 

У 2014 році в Харкові утворилася медіагрупа «Накипіло» — як реакція на нестачу достовірних джерел інформації.
А вже 2015 року накипілівці почали проводити тренінги з медіаграмотності для громадських журналістів на сході — і так зародився наш освітній напрям.

Наприкінці 2022 року «Накипіло» розділилося на три окремі команди: редакція, радіо і ми, освітній центр. Тож тепер ми — самостійна громадська організація. Але з іншими накипільцями нас і зараз об’єднують цінності незалежної журналістики та співпраця на правах партнерів.

Відтоді ми постійно прокачуємо і випробовуємо нові формати навчання. У партнерстві з Deutsche Welle Akademie ми організували чотири Всеукраїнські форуми з громадянської та два з конструктивної журналістики, а у 2018-му — медійний молодіжний форум. У 2020 році запустили щорічну «Школу Універсальних Редакторів», а з 2022-го робимо безпекові тренінги. Провели 3 медіакемпи, десятки лабораторій й хакатонів, а тренінгів  стільки, що й не порахуємо. Ми консультуємо та менторимо регіональні медіа, а також беремо на стажування та практику початківців.

Ми не лише тренери, але й практики. Якщо вчимо новим інструментам — то ми їх використовуємо, якщо розповідаємо про журналістську етику — то тому, що самі не публікуємо «джинсу» та завжди перевіряємо інформацію. А якщо не маємо експертизи в нішевій темі — залучаємо топових спеціалістів медійної сфери. Адже за роки роботи подружилися майже з усіма українськими ЗМІ й зібрали базу тренерів, якою дійсно пишаємося.

Для нас важливо не лише навчати, але й об’єднувати спільноту незалежних журналістів. Наші події (і живі чатики, які після них залишаються) — простір для нетворкінгу, де можна знайти вакансію, отримати пораду чи обговорити профільні новини.

Щоб ділитися знаннями і можливостями зі спільнотою, ми запустили і офіційно зареєстрували нішеве медіа про тренди, проблеми й освітні події галузі. Наші матеріали — про навички з медіаграмотності, поради щодо створення живих і якісних текстів, майстер-класи і курси для всіх, хто працює в сфері комунікацій і ЗМІ (або ж відчайдушно про це мріє). Наша цільова аудиторія — журналісти, редактори проєктів і майбутні медіаменеджери, вчителі, викладачі та тренери, комунікаційники та пресофіцери, старшокурсники та випускники.

Ми розвиваємо локальні ЗМІ — такі, що нещодавно утворилися, або ж ті, що не змінюються десятиліттями. Підвищуючи якість їхньої роботи, ми збільшуємо конкуренцію на медіаринку і сприяємо появі кращих матеріалів, проєктів, спеціалістів. А впливаючи на те, як ЗМІ взаємодіють зі своєю аудиторією, ми впливаємо й на суспільство. Тому серед наших основних інструментів не лише журналістика рішень та фактчекінг, але й вірусні формати та інтерактив. А наші плани — амбітні: прагнемо стати найкращим освітнім ком’юніті-центром для медійників України.

Наша Команда

danilenkov

Роман Даніленков

керівник освітнього центру, співзасновник медіагрупи «Накипіло»
merabet

Дарія Мерабет

заступниця керівника, адміністраторка освітнього центру
olenaleptuga

Олена Лептуга

тренерка, головна редакторка «Накипіло»
pichugin

Віктор Пічугін

тренер, директор з розвитку «Накипіло»
Ігор min 1

Ігор Лептуга

тренер, фотограф та оператор «Накипіло»
lyashenko

Владислав Лященко

тренер, відеограф та режисер монтажу «Накипіло»

Наші проекти

з 2015 року — Освітня програма для громадянських журналістів та медіаактивістів
з 2016 року — Менторські програми
з 2020 року — Школа універсальних редакторів
з 2021 року — Школа конструктивної журналістики
з 2021 року — Освітня програма «Протидія дезінформації»

Experience
0+
People
0+
decor var 3
decor var 4
a 2
a 3

Партнери

Накипіло та Deutsche Welle Akademie мають досвід тривалої співпраці. З 2016 року ми проводимо тренінги для громадянських журналістів. Через ці семінари пройшли сотні учасників, які навчилися знімати й монтувати відео на смартфонах, шукати теми, перевіряти інформацію, фотографувати, писати тексти. З 2020 року у нас працює Школа Універсальних Редакторів. А з 2021 ми запустили новий проєкт з конструктивної журналістики.
dw akademie gfmd 1 min

Частина команди Texty.org.ua тренує учасників наших освітніх подій: Школи Універсальних Редакторів та Хакатону з конструктивної журналістики. У 2022 році редакція Накипіло спільно з ТЕКСТАМИ створила спецпроєкт Розстріляна, але жива Салтівка.

logo texty black

Разом із медіа рішень — Рубрикою — ми розвиваємо та просуваємо напрям журналістики рішень (solutions journalism) в Україні.

logo rubryka 1000x1000 a

Нішеве медіа про культуру та мистецтво Івано-Франківська post impreza.

logo post impreza

Накипіло та освітній центр для педагогів, батьків та дітей Я і моя школа співпрацюють з 2020 року: тоді ми провели тренінги з медіаграмотності для українських вчителів.

338838336 1077464799876506 4554732396557130066 n

Міжнародний фонд «Відродження» — одна з найбільших українських благодійних фундацій, що з 1990-го року розбудовує в Україні відкрите суспільство де кожен почуває себе гідно, де громадяни включені в творення держави, а влада є прозорою та відповідальною. 

logotype horizontal color ua 02